Przejdź do treści

Pożar samochodu osobowego w Brzeznej

Pożar samochodu osobowego w Brzeznej

We wtorek 25 czerwca o godzinie 4:12 nad ranem zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Brzezna zostały zadysponowane do działań ratowniczo-gaśniczych w miejscowości Brzezna. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali płonący samochód osobowy, który znajdował się w przydrożnych zaroślach, poza obrysem jezdni.

Na miejscu zdarzenia nie zastano żadnych osób podróżujących pojazdem, co znacznie utrudniło ustalenie okoliczności pożaru. Strażacy natychmiast przystąpili do zabezpieczenia terenu oraz rozpoczęli akcję gaśniczą. Działania te polegały na podaniu dwóch prądów piany ciężkiej na palący się samochód, co pozwoliło skutecznie opanować i ugasić ogień.

W trakcie prowadzonych działań, z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa zarówno strażakom, jak i potencjalnym świadkom zdarzenia, droga została tymczasowo zablokowana. Po ugaszeniu pożaru i zakończeniu akcji gaśniczej, na miejscu pozostał patrol Policji, który przejął dalsze czynności wyjaśniające. Akcja strażaków trwała ponad godzinę, przyczyny pożaru samochodu nie są na razie znane.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz