Przejdź do treści


Powiat Nowosądecki chcą wydać 11 mln. złotych na budowę nowej siedziby PUP

PUP wizualizacja

Władze Powiatu Nowosądeckiego podjęły decyzję o budowie nowej siedziby dla Powiatowego Urzędu Pracy. Jest już gotowy projekt i pozwolenie na budowę. Wstępny szacunkowy koszt inwestycji to ponad 11 milionów złotych.

Aby zaoszczędzić w przyszłości, teraz trzeba wydać kilka milionów.
– Wiem, że kwota może wydawać się wysoka, ale przypomnę, że od wielu lat płacimy blisko pół miliona złotych rocznie za wynajem budynku przy ulicy Nawojowskiej. Tymczasem możemy wybudować obiekt, który będzie naszą własnością, na naszej działce i z dogodnym dojazdem dla mieszkańców Sądecczyzny.

Nowy budynek Powiatowego Urzędu Pracy ma stanąć w Nawojowej oznacza to spore utrudnienie dla bezrobotnych nie posiadających własnego samochodu. Dla tych, którzy twierdzą, że PUP będzie dla nich za daleko, starosta też ma argumenty.

– Odległość pomiędzy obecną siedzibą PUP, a planowanym budynkiem to nieco ponad dwa kilometry – mówi. – Nie jest to więc żadna duża różnica, tym bardziej, że większość osób przyjeżdża do urzędu pracy samochodem. Po drugie – istnieje sprawna komunikacja autobusowa pomiędzy Nowym Sączem a Nawojową.

Nie tylko Urząd Pracy ma się znaleźć w tym miejscu.

– Na pewno sporo kierowców ucieszy się z faktu, że planujemy przenieść tam część Wydziału Komunikacji – dodaje starosta Marek Pławiak. – Mieszkańcy gminy Nawojowa, Łabowa, Krynica czy Muszyna nie będą musieli dojeżdżać do Nowego Sącza, aby załatwić sprawę. W Nawojowej będzie gdzie zaparkować, a z kolei w budynku przy ulicy Jagiellońskiej w Nowym Sączu nie trzeba będzie stać w kolejkach, aby zarejestrować auto, bo sporo osób załatwi sprawę w Nawojowej. To optymalne rozwiązanie.

Władze Powiatu Nowosądeckiego będą zabiegać o środki zewnętrzne na sfinansowanie części robót.

Fot. Wizualizacja budynku PUP w Nawojowej