Przejdź do treści


Potrąciła dziecko na przejściu dla pieszych. Dostała mandat w wysokości 2500 zł

Radiowóz - KMP Nowy Sącz

Mieszkanka Nowego Sącza, która na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 10-letnią dziewczynkę dostała mandat w wysokości 2500 zł. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało.

Do zdarzenia doszło we wtorek 16 sierpnia około godz. 15:20 na ul. Nowochruslickiej w Nowym Sączu. Kobieta kierująca pojazdem marki Audi ominęła samochód, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych. Wykonując ten niebezpieczny manewr, mieszkanka Nowego Sącza  doprowadziła do  potrącenia 10-latki, która przechodziła na drugą stronę jezdni. Dziewczynka na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. 27-letnia kierująca za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że kierowcy którzy łamią przepisy szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.