Przejdź do treści


Poszukiwania zakończone. Zaginiony mieszkańca DPS-u odnalazł się w Nowym Sączu

W czwartek w okolicach Jeziora Rożnowskiego policjanci, strażacy oraz ratownicy WOPR i GOPR prowadzili poszukiwania zaginionego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej. Mężczyzna odnalazł się dzisiaj rano na terenie Nowego Sącza.

Zaginięcie 41-letniego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach łososińscy policjanci otrzymali w godzinach porannych. Z uwagi na stan psychofizyczny mężczyzny funkcjonariusze zarządzili poszukiwania pierwszej, najwyższej kategorii. Wszystkie służby zostały postawione w stan gotowości i już przed południem rozpoczęły się działania w terenie oraz na wodach Jeziora Rożnowskiego. Oprócz policjantów z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i Sezonowego Posterunku Wodnego Policji w Rożnowie, w akcję włączyli się również strażacy Państwowej Straży Pożarnej, druhowie ochotniczych straży pożarnych z Gródka nad Dunajcem, Przydonicy, Jelnej i Rożnowa, a także ratownicy WOPR i GOPR. Poszukiwania zakończyły się około godziny 18.

Dzisiaj poszukiwania miały być kontynuowane, ale w godzinach porannych policjanci otrzymali informację, że zaginiony mężczyzna odnalazł się na terenie Nowego Sącza. Jego życiu nic nie zagraża.

/źródło: KMP Nowy Sącz