Przejdź do treści

Posiadał blisko pół tysiąca działek dilerskich narkotyków

Zabezpieczony susz w workach strunowych - fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci zatrzymali 21-latka, który posiadał znaczne ilości narkotyków o czarnorynkowej wartości 25 tys. złotych. Młody mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

– Kilka dni temu, sądeccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej realizowali czynności w jednym z mieszkań na terenie Sądecczyzny. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 250 gramów suszu ziela konopi oraz amfetaminę. Część środków odurzających znajdowała się na kuchennym blacie, a część schowana była w szafkach. Z takiej ilości narkotyków można byłoby wytworzyć blisko pół tysiąca działek dilerskich o czarnorynkowej wartości 25 tys. złotych. – Informuje Aneta Izworska z sądeckiej Policji.

W trakcie przeszukania, w mieszkaniu przebywało czterech młodych mężczyzn, którzy zostali zatrzymani jako podejrzewani o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Jeden z nich, 21-latek był bardzo agresywny wobec policjantów. Jak się okazało powodem agresji był fakt, że zabezpieczone w mieszkaniu narkotyki należały do niego. 21-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz zmuszania policjantów przemocą do zaniechania prawnej czynności służbowej, a także spowodowania uszczerbku na ich zdrowiu.

Sąd zastosował wobec 21-latka tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto, 19-latek, który został zatrzymany podczas przeszukania mieszkania również usłyszał zarzut i odpowie za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 3 lat więzienia.

/źródło: KMP Nowy Sącz