Przejdź do treści


Pościgaj się w Krynicy-Zdroju z Rafałem Majką

majka days

Impreza kolarska “Majka Days” to wyjątkowy wyścig, któremu patronuje Medalista Olimpijski z Rio de Janeiro – Rafał Majka. Lokalizacja zawodów w Krynicy-Zdroju, start/meta, trasy w Beskidzie Sądeckim pojawiają się nieprzypadkowo – tu właśnie członek zawodowej grupy kolarskiej “Bora Hansgrohe” realizował swoje pierwsze poważniejsze treningi podczas zgrupowań i obozów przygotowawczych. Południowo-wschodnia Małopolska to idealne miejsce do jazdy na rowerze. Pojawiająca się z każdym rokiem coraz większa ilość dobrej, jakości szos, wciąż niewielki ruch samochodowy, ciekawe i nadal nieodkryte miejsca oraz wszechobecne góry i wzniesienia – to wszystko sprawia, iż właśnie w Krynicy-Zdroju postanowiliśmy zainaugurować imprezę “Majka Days”.

Rezerwujcie trzeci weekend września (16-17.09.2017), gdyż będzie to jedyna okazja w roku, by stanąć na starcie razem z najlepszym “góralem” Tour de France. Sobotnia czasówka z finałowym podjazdem o nachyleniu ponad 15% oraz jeden z trzech dystansów niedzielnego wyścigu dystansowego – to nadzwyczajne wydarzenie w amatorskim peletonie kolarskim.

Prawdopodobnie obok Rafała Majki na starcie pojawią się również jego kolega z grupy Bora Hansgrohe, najbliższy pomocnik w górskich etapach największych tourów świata – Paweł Poljański.

/źródło: Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju/