Przejdź do treści


Ponad 200 wykroczeń i 7 zatrzymanych praw jazdy. Sądeccy policjanci podsumowali akcję „Prędkość”

Policyjny radiowóz na jednej z ulic Nowego Sącza - fot. KMP

Ponad 200 wykroczeń i 7 zatrzymanych praw jazdy, to efekt policyjnej akcji „Prędkość” prowadzonej na terenie Nowego Sącza oraz drogach powiatu nowosądeckiego w miniony piątek i poniedziałek.

Cykliczne działania policjantów pod nazwą „Prędkość” mają jeden cel – zwrócenie uwagi kierowców na fakt, że to właśnie prędkość jest jednym z głównych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku i ma ogromny wpływ na skalę ich skutków. Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

W trakcie działań prowadzonych 9 i 12 kwietnia br. na terenie miasta i powiatu nowosądeckiego mundurowi skontrolowali 225 pojazdów ujawniając 202 wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości.

Niechlubną rekordzistką była kierująca audi, która jadąc przez al. Piłsudskiego w Nowym Sączu poruszała się z prędkością 125 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h. Policjanci nałożyli na kobietę mandat i 10 punktów karnych oraz zatrzymali jej prawo jazdy. Podczas prowadzonych działań, za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy łącznie 7 kierowcom.