Policyjny sportowiec z Krynicy wyróżniony przez ministra

Opublikowano 10 stycznia 2017 przez
Policyjny sportowiec z Krynicy wyróżniony przez ministra

Sierż. Jakub Burghardt z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju znalazł się wśród wyróżnionych przez ministra policyjnych sportowców. Dyscyplina, którą reprezentuje to biegi.
5 stycznia w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość uhonorowania policyjnych sportowców, którzy w ubiegłym roku odnieśli znaczące sukcesy na arenach polskich i międzynarodowych.

Przybyli na spotkanie funkcjonariusze i pracownicy Policji z całej Polski otrzymali z rąk komendanta głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka brązowe Policyjne Odznaki Sprawności Fizycznej i pamiątkowe ryngrafy. Gratulacje wyróżnionym składał także prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.
Wśród zaproszonych oficjeli i gości honorowych znaleźli się m. in.: ks. biskup Józef Guzdek delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji, naczelny kapelan Policji ks. Jan kot, Adam Krzesiński sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Strejlau były selekcjoner reprezentacji Polski, Stefan Majewski wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, obecnie dyrektor sportowy PZPN, Dariusz Goźdźiak pięcioboista nowoczesny, złoty medalista olimpijski z Barcelony w 1992 r. oraz Iwona Marcinkiewicz łuczniczka, olimpijka z Atlanty, Aten i Pekinu. Wśród wyróżnionych policjantek znalazła się także uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Sydney w łucznictwie mł. asp. Agata Bulwa z KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.
Styczniowa uroczystość była drugim takim wydarzeniem zorganizowanym w siedzibie Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Pierwsze spotkanie z policyjnymi sportowcami odbyło się 5 października 2015 r.

Źródło: www.policja.pl (KGP / tekst i foto: Paweł Ostaszewski / dm) Foto J. Burghardta: KMP Nowy Sącz