Przejdź do treści


Policyjne ćwiczenia pościgowo-blokadowe „Poprad 2019”

Ćwiczenia pościgowo-blokadowe „Poprad 2019” - fot. KMP Nowy Sącz

27 listopada 2019 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu uczestniczyli w corocznych ćwiczeniach z zakresu działań pościgowych, które zostały przeprowadzone na terenie podległym sądeckiej komendzie.

fot. KMP Nowy Sącz

fot. KMP Nowy Sącz

Ćwiczenia policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu organizowane są regularnie i dotyczą różnorodnej tematyki. Tegoroczny scenariusz ćwiczeń z zakresu działań pościgowych po kryptonimem „Poprad 2019” zakładał sytuację, w której samochód osobowy nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego podjęli za nim pościg, w trakcie którego radiowóz, którym się poruszali uległ awarii i został unieruchomiony. Z pojazdu, za którym podjęto pościg, wyskoczyła jedna osoba i zbiegła w kierunku pobliskiej rzeki, natomiast samochód osobowy oddalił się w bliżej nieokreślonym kierunku. Z uwagi na zaistniałą sytuację, policjanci jednocześnie podjęli działania pościgowe za samochodem osobowym, jak również za osobą która się z niego oddaliła. Działania objęły swoim zasięgiem teren miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

Dzięki przeprowadzonym ćwiczeniom funkcjonariusze sądeckiej komendy mogli doskonalić umiejętności organizacji i prowadzenia działań pościgowo-blokadowych oraz sprawdzić obowiązujące w tym zakresie procedury policyjne w praktyce. W ćwiczeniach uczestniczyło ponad 60 funkcjonariuszy sądeckiej komendy.

/źródło: KMP Nowy Sącz