Przejdź do treści

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali sprawcę włamań do samochodów: 35-latek usłyszał 12 zarzutów

fragmenty rozbitej szyby na fotelu w samochodzie - zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Nowego Sącza zakończyli sukcesem długotrwałe dochodzenie, rozliczając z przestępczej działalności 35-letniego mężczyznę, który systematycznie włamywał się do zaparkowanych pojazdów oraz dokonywał kradzieży na jednym z osiedli miasta. Sprawca usłyszał od funkcjonariuszy 12 zarzutów, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Przez kilka ostatnich miesięcy sądeccy mundurowi intensywnie pracowali nad ustaleniem tożsamości sprawcy, który regularnie włamywał się do samochodów zaparkowanych na jednym z osiedli Nowego Sącza. Przeprowadzone dochodzenie oraz zebrane dowody pozwoliły na zidentyfikowanie 35-letniego mieszkańca miasta jako sprawcy serii kradzieży. Mężczyzna nie ograniczał się jedynie do kradzieży z samochodów. Kilkukrotnie włamywał się lub wykorzystywał niezamknięte drzwi busów firm kurierskich, zabierając z nich paczki, podczas gdy kurierzy dostarczali przesyłki klientom. Ponadto, złodziej uszkodził dwa pojazdy, malując je farbą w sprayu, co dodatkowo zwiększyło jego listę zarzutów.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 35-latek usłyszał łącznie 12 zarzutów, w tym kradzieży, kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia oraz posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KMP Nowy Sącz