Przejdź do treści

Policjanci z Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju wspólnie z strażnikami miejskimi patrolują ulice

Fot. KMP w Nowym Sączu

Policjanci z Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju wspólnie z strażnikami miejskimi patrolują miasta. Funkcjonariusze sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do nowych zasad bezpieczeństwa, mających zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Funkcjonariusze obu służb zwracają szczególną uwagę na osoby grupujące się, zachowaną między pieszymi odległość (ok. 2 metrów) oraz osoby niepełnoletnie, które od 1 kwietnia mogą przebywać na zewnątrz jedynie w obecności rodzica, opiekuna prawnego lub osoby dorosłej.

W mocy pozostają nadal ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:

  • dojazdu do pracy – jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu – jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego – będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi czy wyprowadzić psa.

Funkcjonariusze informują o zakazie gromadzenia się i apelują o pozostanie w domach, także podając komunikaty przez urządzenia nagłaśniające.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie prosimy wszystkich mieszkańców o rozsądek i odpowiedzialność. Dla dobra każdego z nas, należy stosować się do wydawanych zaleceń, unikać gromadzenia się i przebywania w miejscach, gdzie narażamy się na zakażenie. Osoby objęte kwarantanną bezwzględnie powinny pozostać w domach, stosując się do decyzji służb sanitarnych. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi grzywna w wysokości do 30 tys. złotych.

/źródło: KMP Nowy Sącz / Film: Komisariat Policji w Krynicy-Zdroju