Policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych – założenia tegorocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

Opublikowano 30 sierpnia 2017 przez
Policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych – założenia tegorocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

Wrzesień to doskonała okazja do tego, by przypomnieć dzieciom, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze, tym bardziej, że część z nich przekroczy próg szkoły po raz pierwszy. Dlatego właśnie w tym miesiącu policjanci będą realizować szereg akcji profilaktycznych, skierowanych do dzieci, młodzieży, ich rodziców i nauczycieli.

Pierwszą z tych akcji jest „Bezpieczna droga do szkoły”, którą policjanci będą prowadzić od 4 do 8 września na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

W tym okresie szczególnie zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych w rejonie szkół, pomagając dzieciom przy przekraczaniu jezdni na przejściach dla pieszych, przy okazji ucząc ich prawidłowego zachowania się na drodze, a w czasie zajęć lekcyjnych patrole będą reagować na wykroczenia w ruchu drogowym prowadząc między innymi kontrole radarowe.

W tym dniu będą jednak szczególnie kontrolować autobusy i samochody osobowe dowożące dzieci do szkół, jak również ich kierujących. Zwrócą także uwagę czy dzieci przywożone samochodem mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

W ramach tej akcji we wrześniu i październiku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji sądeckiej Policji oraz komisariatów z terenu powiatu, przeprowadzą spotkania profilaktyczne w szkołach (tzw. pogadanki), podczas których poruszą tematykę bezpieczeństwa na drodze. Uczestnikami tych spotkań będą nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice i nauczyciele.

Zgłoszenia na takie pogadanki, kierowane szczególnie do uczniów klas pierwszych, przyjmujemy do 15 września 2017 roku. Zgłoszenie należy przesłać na adres: rzecznik@nowy-sacz.policja.gov.pl, informując w nim o proponowanym terminie pogadanki, ilości uczestników oraz grupie (klasie) do której ma ona zostać skierowana. W tytule zgłoszenia należy podać, iż dotyczy ono pogadanki z zakresu bezpieczeństwa na drogach.

W ramach takich spotkań w placówkach edukacyjnych, funkcjonariusze będą także zachęcać do udziału w kolejnej edycji konkursu „Odblaskowa szkoła”, który ma na celu wyłonić i nagrodzić szkoły promujące bezpieczeństwo wśród uczniów, szczególnie przez wyposażenie ich w kamizelki i elementy odblaskowe.

/źródło: KMP Nowy Sącz