Przejdź do treści


Policjanci szybko zatrzymali sprawcę rozboju

fot. KMP Nowy Sącz

W niespełna godzinę od otrzymania zgłoszenia, sądeccy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Nowego Sącza podejrzanego o dokonanie rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowi na okres trzech miesięcy.

W nocy z 5 na 6 stycznia bieżącego roku, tuż przed godziną 22:00, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie o rozboju w jednym ze sklepów na obszarze gminy Rytro. Zgodnie z relacją, do placówki handlowej wszedł młody mężczyzna, który poprosił o spakowanie zakupionych przez niego produktów, głównie alkoholu i papierosów. Następnie, grożąc ostrym narzędziem, zaatakował sprzedawcę, uszkadzając między innymi monitor komputera, po czym uciekł z częścią skradzionego łupu.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Niecałą godzinę później podejrzany został zlokalizowany przez funkcjonariuszy w samochodzie, zaparkowanym na bocznej drodze na terenie gminy Rytro. W trakcie kontroli pojazdu odnaleziono również część skradzionego mienia. 29-letni mieszkaniec Nowego Sącza został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji.

Po spędzeniu nocy w policyjnej celi, zatrzymany został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Muszynie, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, uszkodzenia mienia oraz zmuszania do określonego zachowania. Dnia 8 stycznia 29-latek stanął przed Sądem Rejonowym w Muszynie, który podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KMP Nowy Sącz