Przejdź do treści


Policja poszukuje kolejnych świadków śmiertelnego wypadku w Dąbrowie

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 75 w Dąbrowie - Fot. KM Policji w Nowym Sączu

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu poszukuje kolejnych świadków wypadku drogowego, do którego doszło 20 lutego br. ok. godziny 21:30 na drodze krajowej nr 75 w Dąbrowie. W wypadku tym śmierć poniosła współzałożycielka i wiceprzewodnicząca Nowoczesnej w Małopolsce Lidia Śmigowska.
Jak przekazała portalowi Nowy Sącz Info mł. asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy sądeckiej Policji – Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący mercedesem zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka volkswagenem passatem. W wyniku uderzenia volkswagen znalazł się na lewym pasie jezdni i uderzył w prawidłowo jadącego seata ibizę, który następnie uderzył w jadącego z naprzeciwka forda focusa. W efekcie mercedes znalazł się w rowie, a 54-letnia pasażerka pojazdu, mimo podjętej akcji reanimacyjnej, zmarła na miejscu zdarzenia.
Śmiertelny wypadek  na drodze krajowej nr 75 w Dąbrowie - Fot. KM Policji w Nowym Sączu
Każda dodatkowa informacja pozwoli ustalić dokładny przebieg, okoliczności i przyczyny tego wypadku, dlatego policjanci zwracają się do osób, które mogły widzieć przebieg tego zdarzenia, a w szczególności kierujących samochodami marki Seat Toledo koloru granatowego oraz samochodu dostawczego (auto laweta) z kabiną koloru białego. Pojazdy te w chwili zdarzenia miały poruszać się drogą krajową, a kierujący nimi mogli być świadkami wypadku.
Wszystkie osoby, które mogą mieć na ten temat jakieś informacje, prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę, pod numerem telefonu: 18) 442 42 57 lub z sekretariatem Wydziału Kryminalnego sądeckiej komendy: 18) 442 42 51 bądź też z oficerem dyżurnym, pod numerem alarmowym 997.