Przejdź do treści


Policja ostrzega przed złodziejami podającymi się za pracowników administracji

Pomysłowość oszustów nie zna granic – podszywając się pod pracowników wodociągów, elektrowni lub gazowni odwracają uwagę lokatorów (np. prosząc o pomoc w spisaniu licznika), a sami w tym czasie przeszukują mieszkanie w poszukiwaniu pieniędzy lub kosztowności.

Do podobnego zdarzenia doszło w ostania sobotę w jednym z mieszkań na terenie Nowego Sącza. Około godziny 12:00 do drzwi mieszkania 89-letniej kobiety zapukała kobieta, która poinformowała ją, że w bloku doszło do awarii i w związku z tym może pomóc napełnić naczynia z wodą by zrobić zapasy. Lokatorka nieświadoma podstępu, wpuściła kobietę do mieszkania i udała się z nią do kuchni. Następnie zgodnie z jego poleceniem napełniała naczynia wodą. Prawdopodobnie w tym czasie doszło do kradzieży pieniędzy. Po napełnieniu naczyń, kobieta pożegnała się i opuściła mieszkanie. Gdy po jakimś czasie 89-letnia sądeczanka zorientowała się, że z mieszkania zniknęła gotówka, skontaktowała się z policją.

W związku z tym zdarzeniem przypominamy aby nigdy nie zostawiać pracownika administracji samego, należy towarzyszyć mu przez cały czas jego wizyty w naszym mieszkaniu a w razie jakichkolwiek wątpliwości co do tego czy mamy do czynienia z prawdziwym pracownikiem administracji nie wpuszczać takiej osoby do mieszkania bez dokładnego sprawdzenia jej identyfikatora i dokumentów.

O każdym przypadku oszustwa należy pilnie poinformować POLICJĘ dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu