Przejdź do treści


Policja odnalazła dwie skradzione koparko-ładowarki o wartości około 450 tyś. złotych

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne
Polscy policjanci przy współpracy z policją słowacką odzyskali dwie koparko-ładowarki, skradzione z placu bodowy na terenie Piwnicznej-Zdroju. Złodzieje porzucili skradziony sprzęt na terenie Słowacji, obecnie Policja prowadzi działania w celu ustalenia sprawców przestępstwa.

 Jak przekazała naszemu portalowi mł. asp. Justyna Basiaga, Rzecznik Prasowy sądeskiej Policji – 12 sierpnia br. około godziny 8.00 policjanci Komisariatu Policji w Piwnicznej Zdroju zostali powiadomieni o kradzieży dwóch koparko-ładowarek z placu bodowy na terenie miasta. Przedsiębiorcy wycenili straty na około 450 tysięcy złotych. Skierowani na miejsce policjanci m.in. zabezpieczyli ujawnione ślady działania sprawców, przesłuchali również osoby mogące mieć wiedzę na temat zdarzenia. W toku czynności ustalono, że przestępcy opuścił teren miasta i skierowali się w kierunku przejścia granicznego ze Słowacją na Mnisku nad Popradem. Poszukiwania maszyn rozpoczęto natychmiast, a wiadomość o kradzieży przekazana została do innych jednostek policji, również na terenie Słowacji.
– Na podstawie uzyskanych informacji ustalono, że maszyny znajdują się już na terenie Słowacji. Właściciele skradzionych koparko-ładowarek wraz z policją słowacką podjęli poszukiwania na terenie przejścia granicznego i sąsiadujących  miejscowości. W efekcie, w  miejscowości  Plavnica  w pobliżu lasu odnaleziono  skradzione koparki, zamaskowane  gałęziami. Na miejscu czynności wykonywała słowacka Policja, następnie koparko-ładowarki zostały przekazane właścicielom.
źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu