Pogrzeb Lidii Śmigowskiej odbędzie się w sobotę 25.02.2017

Opublikowano 23 lutego 2017 przez
Pogrzeb Lidii Śmigowskiej odbędzie się w sobotę  25.02.2017

Msza Św. żałobna rozpocznie się o godz. 11:00 w Kościele Matki Bożej Niepokalanej przy ul. Królowej Jadwigi, pogrzeb o godz. 12.30 na cmentarzu Gołąbkowice przy ul. Lwowskiej w Nowym Sączu.
Lidia Śmigowska zginęła w wypadku samochodowym do którego doszło w poniedziałek 20 lutego w miejscowości Dąbrowa na drodze krajowej nr 75.
Lidia Śmigowska (54 l) była absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie oraz ukończyła studia podyplomowe na wydziale historii UJ. Przez wiele lat była nauczycielką w sądeckich podstawówkach, najpierw, zaraz po studiach w Szkole Podstawowej nr 13, a od 1999 roku w Szkole Podstawowej nr 2. Przez dwa lata pracowała w USA w szkole polskiej im. M.Kopernika w Chicago Niles.
Była współzałożycielką i wiceprzewodniczącą Nowoczesnej w Małopolsce. – Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o tragicznej śmierci Lidii Śmigowskiej, współzałożycielki i wiceprzewodniczącej .N w Małopolsce. Rodzinie i najbliższym składam wyrazy głębokiego współczucia – napisał Ryszard Petru, żegnając tragicznie zmarłą.
Była także prezesem i współzałożycielem międzynarodowego Klubu “Fifty-One” z siedzibą w Brukseli. W sferze działalności Klubu “Fifty-One” mieści się propagowanie przyjaźni, szacunku i tolerancji między narodami. Podejmowała na Sądecczyźnie przyjaciół z Francji, Belgii, Luksemburga, prowadziła akcje charytatywne.