Przejdź do treści


Podziękowanie za dofinansowanie nowych radiowozów

Nowe radiowozy dla Policji - Fot. KMP Nowy Sącz

Mł. insp. Jarosław Tokarczyk – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu podziękował wczoraj (1 lutego) Jackowi Lelkowi – burmistrzowi Starego Sącza oraz Leszkowi Skowronowi – wójtowi Gminy Korzenna za dofinasowanie zakupu radiowozów, które będą wykorzystywane w służbie przez sądeckich policjantów.

Radiowozy zostały zakupione w połowie z budżetu Policji, a w połowie z budżetu samorządów. Samochód marki Opel Astra, który będzie wykorzystywany na terenie podległym Komisariatowi Policji w Starym Sączu, został dofinansowany także przez Małgorzatę Gromalę – wójta Gminy Podegrodzie i Jana Dziedzinę – wójta Gminy Łącko. Natomiast radiowóz marki Opel Mokka z napędem na cztery koła będzie wykorzystywany na terenie podległym Komisariatowi Policji w Grybowie i Posterunkowi Policji w Korzennej, a jego zakup dofinansował również Paweł Fyda – burmistrz Miasta Grybów i Piotr Krok – wójt Gminy Grybów.

Komendant Tokarczyk podziękował Jackowi Lelkowi – burmistrzowi Starego Sącza oraz Leszkowi Skowronowi – wójtowi Gminy Korzenna za finansowe wsparcie udzielone w 2017 roku i podkreślił, że nowe radiowozy są dużym wzmocnieniem dla jednostek Policji.

Burmistrz Jacek Lelek oraz wójt Leszek Skowron życzyli policjantom bezpiecznej służby z wykorzystaniem nowych samochodów. Włodarze zapewnili, że bezpieczeństwo jest dla nich priorytetem i podkreślili, że te radiowozy są dowodem na wzorową współpracę sądeckiej Policji z samorządami.

/KMP Nowy Sącz