Przejdź do treści


Podsumowanie działań „Listopadowy weekend 2016” na sądeckich drogach

fot. KMP Nowy Sącz

Z analizy przeprowadzonej przez sadecką Policję wynika, że kolejny w tym roku „długi weekend” należał do względnie bezpiecznych. W tym czasie nad bezpieczeństwem Sądeczan i turystów czuwało blisko 400 policjantów.

Działania rozpoczęły się w czwartek 10 listopada, a zakończyły w niedzielę 13 listopada br. Policjanci w trakcie wzmożonych działań przede wszystkim udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. W tym czasie szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na stan trzeźwości kierujących oraz na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków, czyli nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Podczas długiego „listopadowego weekendu” w okresie od 10 do13 listopada br. na drogach Sądecczyzny odnotowano 5 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych. Co najważniejsze w tym czasie nie doszło do żadnego śmiertelnego wypadku. W tym okresie doszło również do 24 kolizji drogowych. Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali także 4 nietrzeźwych kierujących oraz 1 po użyciu alkoholu.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu