Przejdź do treści


Pobili 76-latka dla 5 złotych

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Dwaj mężczyźni, którzy dla 5 złotych dotkliwie pobili starszego mężczyznę trafili do aresztu, grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
Pod koniec września starosądeccy policjanci otrzymali informację, że w Brzeznej pobito starszego mężczyznę. Gdy policjanci przybyli na miejsce, okazało się, że dwóch mężczyzn pobiło 76-latka powodując obrażenia głowy i twarzy oraz liczne złamania, a wszystko po to, by dał im 5 złotych, których … wcale przy sobie nie miał.
Policjanci wytypowali potencjalnych sprawców, którzy w momencie zdarzenia mieli być w stanie upojenia alkoholowego. Do zatrzymania 50 i 31-latka doszło czwartego dnia po zdarzeniu, na terenie pobliskich miejscowości. Mimo, że podejrzani nie przyznawali się do winy, starosądeccy policjanci zebrali bardzo obszerny materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić obu zatrzymanym zarzut usiłowania rozboju i spowodowania u pokrzywdzonego obrażeń ciała.
Funkcjonariusze zwrócili się też z wnioskiem do prokuratury, a ta do sądu, o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie jego decyzją, w oczekiwaniu na wyrok, mężczyźni najbliższe dwa miesiące spędzą za kratami, jednak za rozbój (zgodnie z treścią art. 280 kodeksu karnego), grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

/KMP Nowy Sącz