Przejdź do treści


Plaga pijanych kierowców na Sądecczyźnie

fot. pixabay.com

Mimo surowych kar i nieustannie ponawianych apeli sądecka Policja wciąż ujawnia pijanych uczestników ruchu drogowego. Jak przekazała naszemu portalowi mł. asp. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – W przeciągu zaledwie kilku dni sądeccy policjanci udaremnili dalszą jazdę 10 kierującym, którzy wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał w organizmie ponad 3 promile.

W sobotę 23 lipca br. funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych. W miejscowości Mała Wieś mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego mieszkańca Świniarska, który kierował samochodem marki Skoda, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Natomiast w miejscowości Wawrzka około godz. 21:30 23-letni mieszkaniec Mochnaczki Wyżnej kierował samochodem marki Honda pod wpływem promila alkoholu.

Dzień później tj. 24 lipca, policjanci przerwali dalszą jazdę 4 nietrzeźwym, którzy pomimo ciągłych apeli wsiedli za kierownice po alkoholu. Około godz. 7:30 w Nowym Sączu na ul. Biegonickiej patrol Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy Policji, zatrzymał do kontroli drogowej 54-letniego Sądeczanina, który kierował samochodem marki Opel mając w organizmie ponad promil alkoholu.

W miejscowości Wojnarowa około godz. 15:50 grybowscy policjanci zatrzymali pijanego motorowerzystę. Mieszaniec tej miejscowości wsiadł na motorower marki Rohn, będąc pod wpływem 2,3 promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy w tym dniu został zatrzymany około godz. 18:55 w Nowym Sączu przy ul. Narutowicza. Mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu, a w dodatku wsiadł za kółko forda pomimo obowiązującego wobec niego do 2017 roku zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych Natomiast w Korzennej około godz. 22:50 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca Łyczanej, który kierował samochodem marki Opel, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

W poniedziałek funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kolejnych czterech kierujących po alkoholu.

Około 2 w nocy w miejscowości Rytro 25-letni kierujący samochodem marki Skoda w organizmie miał prawie promil alkoholu. Godzinę później policjanci w Grybowie na ul. Kazimierza Wielkiego zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca Paszyna, który kierował po drodze publicznej samochodem marki Toyota będąc pod wpływem ponad 3 promili alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierował ciągnikiem rolniczym w miejscowości Polna. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto spowodował kolizje drogową z samochodem marki Opel powodując zarysowania tego pojazdu.

Natomiast około godz. 20:00 w Nowym Sączu na ul. Dąbrówki patrol Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał 26- latka, który kierował citroenem pod wpływem 2 promili alkoholu w organizmie. Ponadto młody mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, wsiadł za kółko pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień wydanej przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat, natomiast za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi do trzech lat więzienia.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu