Plaga nietrzeźwych kierowców na sądeckich drogach

Opublikowano 20 stycznia 2022 przez
Plaga nietrzeźwych kierowców na sądeckich drogach

Na sądeckich drogach wciąż zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Tylko w ciągu trzech dni  policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

17 stycznia br. rano w miejscowości Łęka sądeccy policjanci, zatrzymali do kontroli drogowej 25-latka, który kierował volkswagenem. Badanie jego trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Kilka godzin później w Zabrzeży, zatrzymali do kontroli 48-latka, który jechał volkswagenem, mając w organizmie ponad 2 promile.

Kolejnego dnia w południe policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich 52-letni mieszkaniec Sądecczyzny jechał BMW ul. Jana Pawła II w Starym Sączu, a w organizmie miał blisko promil alkoholu. Z kolei drugi został zatrzymany na ul. Zielonej w Nowym Sączu, gdy jechał toyotą pomimo tego, że w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 59-latek, zatrzymany przez mundurowych wczoraj po południu w Grybowie, gdy jechał samochodem marki Suzuki. Badanie jego trzeźwości wykazało, że w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz nakłada grzywnę, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych.

/źródło: KMP Nowy Sącz