Przejdź do treści


Plaga nietrzeźwych kierowców na sądeckich drogach

Kontrola drogowa - fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Na sądeckich drogach wciąż zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Tylko w ciągu trzech dni  policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

17 stycznia br. rano w miejscowości Łęka sądeccy policjanci, zatrzymali do kontroli drogowej 25-latka, który kierował volkswagenem. Badanie jego trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Kilka godzin później w Zabrzeży, zatrzymali do kontroli 48-latka, który jechał volkswagenem, mając w organizmie ponad 2 promile.

Kolejnego dnia w południe policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich 52-letni mieszkaniec Sądecczyzny jechał BMW ul. Jana Pawła II w Starym Sączu, a w organizmie miał blisko promil alkoholu. Z kolei drugi został zatrzymany na ul. Zielonej w Nowym Sączu, gdy jechał toyotą pomimo tego, że w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 59-latek, zatrzymany przez mundurowych wczoraj po południu w Grybowie, gdy jechał samochodem marki Suzuki. Badanie jego trzeźwości wykazało, że w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz nakłada grzywnę, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych.

/źródło: KMP Nowy Sącz