Przejdź do treści


Piwniczna Zdrój. Zdarzenie samochodów osobowych, dwie poszkodowane osoby trafiły do szpitala

Piwniczna-Zdrój - Czołowe zderzenie dwóch samochodów - fot. KMPSP Nowy Sącz

W piątek, 15 stycznia około godziny 16.43 w Piwnicznej Zdroju na ulicy Szczawnickiej doszło do czołowego zdarzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego ucierpiały dwie osoby.

Na miejscu działania prowadziły Pogotowie Ratunkowe oraz zastępy Straży Pożarnej z JRG nr 2 w Nowym Sączu i OSP Piwniczna Zdrój. Pojazdami podróżowało łącznie 6 osób w tym dwoje dzieci. Pomocy medycznej dwóm poszkodowanym osobom udzielili ratownicy medyczni. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem, który odbywał się wahadłowo. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie wymagali hospitalizacji. Na miejscu czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia prowadzili Policjanci.

Trudne warunki na drogach
Pogoda nie sprzyja kierowcom. Intensywne opady śniegu powodują, że widoczność jest ograniczona a na większości dróg zalega śnieg lub błoto pośniegowe. W takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania znacząco się wydłuża.

/źródło: KMPSP Nowy Sącz