Przejdź do treści

Piwniczna-Zdrój. Policjanci odnaleźli w lesie wyziębionego 41-latka

fot. KMP Nowy Sącz

Mieszkaniec gminy Piwniczna-Zdrój po rodzinnej kłótni wyszedł z domu i udał się w stronę lasu. Po kilku godzinach zaniepokojona żona wezwała na pomoc policjantów.

W poniedziałek 5 września około godziny 18 w jednym z domów na terenie gminy Piwniczna-Zdrój doszło do rodzinnej kłótni, po której zdenerwowany 41-latek wyszedł z domu i udał się do lasu. Od tego czasu mężczyzna nie odbierał telefonu. Zaniepokojona żona około godziny 23 otrzymała wiadomość, w której mąż poinformował ją, że jest mu zimno i nie jest w stanie wrócić do domu. Temperatura na zewnątrz spadła do około 5 stopni Celsjusza, a mężczyzna ubrany był tylko w krótkie spodnie i koszulkę z krótkim rękawem. Żona mężczyzny wezwała więc pomoc.

Policjanci z Piwnicznej Zdroju natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Po kilku próbach nawiązali kontakt telefoniczny z 41-latkiem, który był już tak wyziębiony, że nie był w stanie się ruszać. Dzięki wskazówkom oraz dobrej znajomości terenu, policjanci bardzo szybko dotarli do leżącego na polanie mężczyzny, po czym wezwali na miejsce pomoc medyczną. Dzięki sprawnej akcji poszukiwawczej mężczyzna po unormowaniu temperatury ciała, mógł bezpiecznie wrócić do domu.

źródło: KMP Nowy Sącz