Przejdź do treści


Pijany poseł wyzywał i szarpał policjantów. Polityk wydał oświadczenie

noc, fragment dachu radiowozu z włączoną lampą błyskową

W piątkowy wieczór około godziny 21, policja otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie siedzącym na jezdni w  Kamionce Małej. Okazało się, że tym mężczyzną był poseł Konfederacji, Ryszard Wilk.

Według relacji krakowskiej “Gazety Wyborczej”, polityk nie mógł wstać o własnych siłach, co zmusiło policjantów do interwencji. “Policjanci musieli go podnieść i podprowadzić do radiowozu. Dopiero tam wyciągnął legitymację poselską” – relacjonuje “GW”. Funkcjonariusze skontaktowali się z bratem Wilka, który zabrał posła do domu.

Agresja i znieważenie funkcjonariuszy

Incydent nie zakończył się jednak na samym przewiezieniu polityka. Wilk miał wyzywać policjantów i grozić im, że “zostaną rozliczeni”. Dziennikarze “Gazety Wyborczej” podali, że poseł próbował także uciec, a w trakcie szamotaniny z policjantami zerwał pagon i kamerę z munduru jednego z funkcjonariuszy.

W związku z tym zdarzeniem, prokuratura rejonowa rozpoczęła gromadzenie materiału dowodowego, który może posłużyć jako podstawa do wszczęcia postępowania o przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, co jest ścigane na podstawie art. 226 Kodeksu karnego.

Oświadczenie i przeprosiny posła

Ryszard Wilk odniósł się do wydarzeń we wpisie na Facebooku. “Potwierdzam, że taka sytuacja miała miejsce. Stres i emocje zawsze znajdą jakieś ujście, ale nigdy nie powinny w taki sposób. Spotkałem się już z policjantami i wyjaśniliśmy sobie sprawy, przyjęli moje przeprosiny, natomiast sprawa zrobiła się medialna” – napisał polityk w środę wieczorem.

Wilk przeprosił za swoje zachowanie, dodając: “Szczegółów zdarzenia nie będę komentować. Mam nadzieję, że sytuacja nie będzie tego wymagać, ale nie zamierzam korzystać z żadnych przywilejów poselskich w tej sprawie”.