Przejdź do treści


Pijany 25 latek spowodował kolizję i groził maczetą poszkodowanym

Maczeta i wiatrówka - fot. KMP Nowy Sącz

Policjanci z Grybowa zatrzymali 25-latka, który będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję, po czym groził poszkodowanym maczetą. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania, a w kieszeni bluzy miał metamfetaminę.

Do zdarzenia doszło w piątek, 1 października około godziny 21:30 w jednej z miejscowości na terenie gminy Korzenna. Kierujący fordem 25-latek nie wyhamował i uderzył w tył jadącego przed nim audi. Sprawca zderzenia nie zatrzymał się i wyprzedził dwóch mężczyzn jadących w Audi, następnie usiłował ich zgubić. Gdy to się nie udało zatrzymał się, wysiadł z forda z maczetą w ręku i zaczął grozić poszkodowanym, po czym ponownie wsiadł do samochodu i odjechał w stronę stacji paliw, w której pobliżu zaparkował.

W międzyczasie o sytuacji została powiadomiona Policja. Kiedy sprawca usłyszał sygnały nadjeżdżającego radiowozu, zaczął uciekać w kierunku składu budowlanego. Tam został ujęty przez kierującego audi, a następnie został zatrzymany przez grybowskich policjantów. Agresywny mężczyzna został przebadany na trzeźwość – okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W samochodzie, którym kierował, funkcjonariusze znaleźli około 50-centymetrową maczetę oraz tzw. wiatrówkę. W trakcie dalszych czynności, podczas przeszukania odzieży mężczyzny, mundurowi natrafili w jednej z kieszeni na woreczek strunowy, w którym znajdował się biały proszek. Badanie substancji narkotesterem wykazało, że jest to metamfetamina. Dodatkowo, okazało się że 25-letni mieszkaniec gminy Grybów nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Obszerny materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił na przedstawienie 25-latkowi zarzutów kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kierowania gróźb karalnych oraz posiadania substancji psychotropowej. Za te przestępstwa grozi do 3 lat więzienia. Ponadto mieszkaniec gminy Grybów odpowie również za popełnione wykroczenia.

/źródło: KMP Nowy Sącz