Przejdź do treści


Pijany 18-latek doprowadził do wypadku drogowego – Policjanci przerwali dalszą jazdę 4 nietrzeźwym kierującym

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

W miniony weekend sądeccy Policjanci przerwali dalszą jazdę 4 nietrzeźwym kierującym. 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 18-letni kierujący, który doprowadził do wypadku drogowego. Kolejny raz przypominamy, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale także innych uczestników ruchu.

W piątek 25 listopada br. w Krynicy Zdroju na ul. Piłsudskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierował samochodem marki Renault, mając w organizmie 0,74 promila. W tym samym dniu około godz. 22:45 w miejscowości Grybów na ul. Jakubowskiego doszło do wypadku drogowego, gdzie 18-letni mieszkaniec gminy Grybów, kierując samochodem marki Mercedes stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w budynek oraz ogrodzenie jednej z posesji. Przeprowadzone przez patrol policji badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że 18-latek kierował samochodem mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. W wyniku zdarzenia 24-letni pasażer tego samochodu odniósł obrażenia ciała. W niedzielę tj. 27 listopada funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym. Około godz. 12:24 policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Grybów, który kierował samochodem marki Renault pod wpływem 0,76 promila alkoholu. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierował on pojazdem pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów w Grybowie na ul Rynek. 20-letni mieszkaniec gminy Grybów kierował samochodem marki Volkswagen pod wpływem 0,76 promila.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat piętnastu.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu