Przejdź do treści


Oszukał pracodawcę na ponad 35 tysięcy złotych

Zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Pracownik jednej z sądeckich firm do przelewów podawał klientom numery swoich prywatnych rachunków. W ten sposób oszukał pracodawcę na ponad 35 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał łącznie 25 zarzutów dotyczących wyłudzeń.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kilka miesięcy temu otrzymali zgłoszenie o oszustwie, do którego miało dojść w jednym z nowosądeckich przedsiębiorstw. W toku realizowanych czynności policjanci ustalili, że to pracownik, wykorzystując zaufanie właścicieli, oszukiwał ich. Mężczyzna, który był odpowiedzialny za sprzedaż towarów za pośrednictwem popularnych internetowych portali aukcyjnych, w wystawianych w imieniu przedsiębiorcy fakturach, zamiast numerów rachunków należących do firmy, wpisywał numery swoich prywatnych kont. W efekcie należności za sprzedawane towary wpływały do jego kieszeni.

Jak się okazało, 27-latek oszukiwał właścicieli firmy również w ten sposób, że przedstawiał im fałszywe maile, z których wynikało, że klienci chcą dokonać zwrotu towaru i proszą o przelanie pieniędzy na wskazane w tych mailach rachunki bankowe. Oczywiście, były to w większości wymyślone sytuacje i nieistniejący kontrahenci, a podane w mailach numery kont należały do nieuczciwego pracownika. 27-latek swoim przestępczym procederem spowodował straty sięgające ponad 35 tysięcy złotych.

W toku dochodzenia sądeccy policjanci zebrali materiał dowodowy na podstawie którego przedstawiono podejrzewanemu mężczyźnie łącznie 25 zarzutów oszustwa, a w czerwcu br. prokurator skierował do sądu akt oskarżenia. Za popełnione przestępstwa 27-latkowi grozi mu do 8 lat więzienia. Policjanci odzyskali również część pieniędzy.

Kilka dni temu, do Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dra Krzysztofa Dymury wpłynęły podziękowania za podjęte w tej sprawie działania i osobiste zaangażowanie trzech funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. – „Szanowny Panie Komendancie czuję się zobowiązany do napisania pochwały. Pragnę podziękować z całego serca za pomoc, za wszystko co Panowie dla mnie zrobili. Życzę samych takich funkcjonariuszy! – napisał właściciel firmy.