Przejdź do treści

Ostatnie przygotowania do Tygodnia Misyjnego i Światowych Dni Młodzieży

źródło: Urząd Miasta Nowego Sącza

Wczoraj (18 lipca) strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu umieścili na wieży ratuszowej wizerunek św. Jana Pawła II.

To niejedyne znaki świadczące o rozpoczynającym się Tygodniu Misyjnym w Nowym Sączu, na Baszcie Kowalskiej zawisła oficjalna flaga Światowych Dni Młodzieży, a zegar witający wszystkich wjeżdżających do Nowego Sącza posiada barwy ŚDM.

W najbliższą środę (20 lipca) Nowy Sącz powita pielgrzymów z Francji, którzy wezmą udział w Tygodniu Misyjnyn, poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

program Tygodnia Misyjnego
program Tygodnia Misyjnego

Przed nami największe wydarzenie tego roku – Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, w których także Nowy Sącz ma swój udział poprzez Tydzień Misyjny. Chcielibyśmy zaprezentować miasto i region jak najlepiej – mówił Ryszard Nowak. – Nowy Sącz przyjmuje pielgrzymów z Francji, także z partnerskiego miasta La Baule, tym bardziej chcemy pokazać miasto i Sądeczan z jak najlepszej strony. Jestem przekonany, że organizacja wszystkich wydarzeń będzie na takim poziomie, który pozwoli wyjechać pielgrzymom z Nowego Sącza z miłymi wspomnieniami. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i mamy nadzieję, że będą przebiegać zgodnie z planem – zakończył prezydent.

O szczegółowym programie, odbywającego się w dniach 20-25 lipca w Nowym Sączu Tygodnia Misyjnego, mówił ks. Janusz Faltyn. – Do okręgu nowosądeckiego, na który składa się 35 parafii, przyjedzie w sumie 451 osób z dwóch francuskich diecezji: Nantes i Dijon. Pielgrzymi przyjadą późym wieczorem w środę i zostaną powitani przez komitety parafialne.
Koordynator Światowych Dni Młodzieży w okręgu nowosądeckim dodał również, że uroczyste otwarcie tygodnia Misyjnego w Nowym Sączu odbędzie się w czwartek 21 lipca w Bazylice św. Małgorzaty o godz. 10:00.

Wszystkie wspólne spotkania będą dwujęzyczne.

źródło: Urząd Miasta Nowego Sącza