Przejdź do treści


Olszana. Cztery osoby poszkodowane po dachowaniu samochodu osobowego

Cztery osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło we wtorek 25 kwietnia o godzinie 16.38 w Olszanie (gmina Podegrodzie).

Z nieustalonych przyczyn samochód osobowy marki Toyota, którym podróżowały cztery osoby, zjechał z drogi i wpadł do rowu. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy znajdował się w przydrożnym rowie na dachu. Dwie osoby opuściło pojazd a kolejne dwie znajdowały się w pojeździe. – Relacjonują sądeccy strażacy. Dwaj pasażerowie opuścili pojazd przed przybyciem na miejsce służb ratunkowych, natomiast dwie osoby pozostały uwięzione w pojeździe. Strażacy udzielili pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, które znajdowały się na zewnątrz pojazdu. Następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do pasażerów uwięzionych w samochodzie. Uwięzione osoby zostały wydobyte i przekazane ratownikom medycznym.

Zarówno miejsce zdarzenia, jak i okoliczne drogi zostały zabezpieczone, przygotowując jednocześnie miejsce do lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz