Oficjalne przekazanie karetki dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego od firmy Koral

Opublikowano 12 sierpnia 2016 przez
Oficjalne przekazanie karetki dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego od firmy Koral

Wczoraj odbyło się oficjalne przekazanie dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego karetki zakupionej przez braci Józefa i Mariana Koralów – właścicieli znanej w Polsce marki lodów.

Dziękujemy za nieustanną gotowość do niesienia pomocy i niejednokrotne wspieranie samorządów i mieszkańców Sądecczyzny – mówił starosta Marek Pławiak. – Państwa zaangażowanie w dbałość o zapewnienie zdrowia i życia tysiącom osób jest bezcenne. Trudno wyrazić wdzięczność słowami za kolejny dar serca – karetkę dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego – która zapewne ocali życie niejednej osobie. Państwa postawa i bezinteresowna pomoc w niełatwych zmaganiach o lepszy świat to największy dar, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.

Marian Koral oraz Izabela Koral i Michał Koral przekazali kluczyki do ambulansu na ręce starosty, który z kolei przekazał je załodze karetki.

Nowy ambulans zastąpił karetkę ofiarowaną przez lodowych potentatów w 2009 roku, która została kompletnie zniszczona w wypadku na Rondzie Solidarności w Nowym Sączu.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Marian Koral, Izabela Koral i Michał Koral oraz starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu: Franciszek Kantor i Marian Ryba, ks. dr Jerzy Jurkiewicz – prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu, wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż, wiceprzewodniczący Rady Miasta Tomasz Cisoń, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Józef Zygmunt oraz załoga karetki.

fot. Maria Olszowska
źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu