Przejdź do treści


Oficjalne przekazanie karetki dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego od firmy Koral

fot. Maria Olszowska

Wczoraj odbyło się oficjalne przekazanie dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego karetki zakupionej przez braci Józefa i Mariana Koralów – właścicieli znanej w Polsce marki lodów.

Dziękujemy za nieustanną gotowość do niesienia pomocy i niejednokrotne wspieranie samorządów i mieszkańców Sądecczyzny – mówił starosta Marek Pławiak. – Państwa zaangażowanie w dbałość o zapewnienie zdrowia i życia tysiącom osób jest bezcenne. Trudno wyrazić wdzięczność słowami za kolejny dar serca – karetkę dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego – która zapewne ocali życie niejednej osobie. Państwa postawa i bezinteresowna pomoc w niełatwych zmaganiach o lepszy świat to największy dar, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.

Marian Koral oraz Izabela Koral i Michał Koral przekazali kluczyki do ambulansu na ręce starosty, który z kolei przekazał je załodze karetki.

Nowy ambulans zastąpił karetkę ofiarowaną przez lodowych potentatów w 2009 roku, która została kompletnie zniszczona w wypadku na Rondzie Solidarności w Nowym Sączu.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Marian Koral, Izabela Koral i Michał Koral oraz starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu: Franciszek Kantor i Marian Ryba, ks. dr Jerzy Jurkiewicz – prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu, wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż, wiceprzewodniczący Rady Miasta Tomasz Cisoń, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Józef Zygmunt oraz załoga karetki.

fot. Maria Olszowska
źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu