Przejdź do treści


Odwieczny dylemat: jaki prezent na komunię wybrać?

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej stanowi niezwykle ważne wydarzenie dla wielu dzieci oraz ich rodzin. Prezent na komunię powinien podkreślać istotę tej uroczystości, zwłaszcza, że dla dzieci wychowywanych w rodzinach katolickich jest to bardzo ważne wydarzenie. W tym dniu dzieci po raz pierwszy przyjmują sakrament Eucharystii, a także przywilej pełnego uczestnictwa w mszy świętej. Właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się na wybór tradycyjnego prezentu na komunię świętą, mającego szczególnie religijny lub ponadczasowy charakter. Tradycyjne prezenty na komunię posiadają przede wszystkim ogromny wymiar religijny i bezpośrednio nawiązują do tego niesamowitego dnia.

Tradycyjny prezent na komunię – ponadczasowa biżuteria ze złota

Jednym z najbardziej klasycznych prezentów, którym bardzo często obdarowuje si
ę dzieci z okazji komunii, jest złota biżuteria. Niegdyś kruszec ten przeznaczony był wyłącznie dla osobistości takich jak królowie czy arystokraci – dziś wręcza się go ważnym dla nas osobom, zazwyczaj z powodu jakiegoś istotnego wydarzenia. Gustowny złoty łańcuszek czy bransoletka stanowią znakomity prezent na komunię, zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Do biżuterii możemy dodatkowo dobrać zawieszkę z symbolem religijnym, takim jak krzyżyk lub medalik z wizerunkiem Maryi, bądź postawić na klasyczne serce czy koniczynkę. W przypadku jakim jest prezent na komunię ze sklepu Murrano, biżuterię można wzbogacić o dodatkowy grawerunek umieszczony bezpośrednio na jej powierzchni lub specjalnej tabliczce, w ten sposób czyniąc podarunek znacznie bardziej wyjątkowym.

Opowieści biblijne jako ciekawy prezent na komunię

Pierwsza komunia stanowi czysto religijne przeżycie; między innym z tego powodu dobrym pomysłem jest podarowanie dziecku na komunię książki o takiej właśnie tematyce. Księga pełna najważniejszych opowieści biblijnych, wzbogacona o barwne ilustracje, na pewno przypadnie do gustu młodemu molowi książkowemu, który doceni taki prezent na komunię. „Biblia” dla dziecka charakteryzuje się wysoką przejrzystością tekstu, dzięki czemu czyta się ją łatwo i przyjemnie. Przedmiot posiada również drewniane opakowanie w kształcie książki, na którym można umieścić dowolną dedykację. Twarda oprawa opowieści oraz solidne etui sprawiają, że tego rodzaju prezent jest w stanie przetrwać latami, pozostawiając opowieści wciąż żywymi w pamięci dziecka.

Jakościowy długopis, czyli klasyczny prezent na komunię

Piękny i elegancki długopis uchodzi za bardzo praktyczny upominek, który dzięki swojej symbolice posiada bardzo szczególnie znaczenie. Kiedyś to wręczenie wiecznego pióra kojarzone było z prestiżem oraz kulturą wyższą; dziś czasy się zmieniły, a taką rolę przejął właśnie długopis. Ogromną popularnością wśród prezentów na komunię cieszą się zwłaszcza długopisy z serii Waterman, charakteryzujące się prostą, elegancją formą oraz wyjątkowo smukłym kształtem. Podobnie jak w przypadku pozostałych propozycji, również napis na długopisie oraz dołączonym do niego etui może zostać dowolnie spersonalizowany, by jak najbardziej nawiązywać do okoliczności, z okazji której został wręczony.

Wybierając prezent na komunię, pomyśl o dziecku

To właśnie osoba, która przeżywa swoją pierwszą komunię świętą jest najważniejsza. Dlatego też, wybierając prezent z tej okazji, warto zastanowić się nad tym, czy podarunek pasuje do charakteru pociechy oraz przewidzieć, czy będzie ona z niego zadowolona. Jedno dziecko szczególnie ucieszy się z książki, inne zaś będzie zachwycone biżuterią. Nie ma jednego przepisu na idealny prezent; najważniejsze, by odpowiadał on sytuacji, a także pochodził prosto z serca. Grawerunek to doskonały sposób na uczynienie nawet najbardziej klasycznego gadżetu jedynym w swoim rodzaju. Warto mieć to na uwadze podczas decyzji dotyczącej prezentu na komunię.