Od soboty zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Sprawdź, co jeszcze się zmieni?

Opublikowano 12 maja 2021 przez
Od soboty zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Sprawdź, co jeszcze się zmieni?
Zdjęcie ilustracyjne – pixabay.com

W związku z malejącą liczbą nowych zakażeń koronawirusem rząd luzuje kolejne obostrzenia. Od 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. W dalszym ciągu zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki będzie konieczne w pomieszczeniach zamkniętych oraz środkach komunikacji zbiorowej.

Otwarte zostaną ogródki restauracyjne w ścisłym reżimie sanitarnym. Swoją działalność w ścisłym reżimie sanitarnym będą mogły wznowić również kina i teatry na świeżym powietrzu, z zachowaniem limitu max 50 proc. obłożenia. A w środkach transportu zbiorowego możliwe będzie zajmowanie 100 proc. liczby miejsc siedzących.

Od soboty  instytucje kultury będą mogły wznowić działalność edukacyjną i animacyjną na otwartym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego. Będzie możliwe także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z zachowaniem limitu max 25 proc. publiczności.

Od poniedziałku 17 maja dla klas 4-8 szkół podstawowych oraz dla klas 1-4 szkół średnich wprowadzona zostanie nauka hybrydowa w ścisłym reżimie sanitarnym.