Przejdź do treści


Od soboty zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Sprawdź, co jeszcze się zmieni?

Zdjęcie ilustracyjne - pixabay.com

W związku z malejącą liczbą nowych zakażeń koronawirusem rząd luzuje kolejne obostrzenia. Od 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. W dalszym ciągu zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki będzie konieczne w pomieszczeniach zamkniętych oraz środkach komunikacji zbiorowej.

Otwarte zostaną ogródki restauracyjne w ścisłym reżimie sanitarnym. Swoją działalność w ścisłym reżimie sanitarnym będą mogły wznowić również kina i teatry na świeżym powietrzu, z zachowaniem limitu max 50 proc. obłożenia. A w środkach transportu zbiorowego możliwe będzie zajmowanie 100 proc. liczby miejsc siedzących.

Od soboty  instytucje kultury będą mogły wznowić działalność edukacyjną i animacyjną na otwartym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego. Będzie możliwe także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z zachowaniem limitu max 25 proc. publiczności.

Od poniedziałku 17 maja dla klas 4-8 szkół podstawowych oraz dla klas 1-4 szkół średnich wprowadzona zostanie nauka hybrydowa w ścisłym reżimie sanitarnym.