Przejdź do treści


Od jutra na sądeckie ulice wyjadą nowe autobusy MPK

Nowe autobusy MPK - foto. UMNS

Od jutra na sądeckie ulice wyjedzie 12 nowych autobusów MPK. Dzisiaj w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji odbyło się ich uroczyste przekazanie i poświęcenie.

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel za kierownicą autobusu MPK - foto. UMNS

– Mam nadzieję, że reakcje pasażerów jeżdżących tymi autobusami będą pozytywne. Zawsze jest lepiej jeździć nowym samochodem, a nie starym, bo on się nie zepsuje, bo jest stabilny, nowoczesny i bezpieczny. Kabiny kierowców są na wysokim poziomie, fotel jest wentylowany i podgrzewany. Kierowcy będą mieć dobre warunki pracy, a pasażerowie komfort podróżowania – mówił Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel

Nowe autobusy wyprodukowane przez firmę MAN posiadają rampą dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dzięki zastosowaniu oświetlenia LED oraz silników wyposażonych w nowoczesne systemy filtrów oczyszczających spaliny nowe autobusy są pojazdami niskoemisyjnymi spełniającymi najwyższe normy unijne EURO 6. Pojazdy wyposażone są także w monitoring mający zapewnić bezpieczeństwo kierującego i pasażerów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu.

– Mówiąc o nowoczesnym taborze nie sposób nie zauważyć, że częściowa wymiana naszych pojazdów na nowe wynika nie tylko z konieczności ekonomicznej, ale i z obowiązku dbałości o czystość powietrza. Autobusy, które wyjadą na ulice Nowego Sącza, są wykonywane przez firmę MAN, a umowa na ich produkcję została podpisana początkiem stycznia ubiegłego roku – mówi prezes MPK Krzysztof Migacz.

– MPK to bardzo ważna firma, perełka Nowego Sącza i musi być rozwijana, musi dostać nowy impuls, odzyskać stabilizację. Teraz Rada nadzorcza prowadzi postępowanie konkursowe na dwóch członków zarządu, których poznamy w połowie marca. Deklaruję, że bez względu na to, jaki ten zarząd będzie, to chciałbym w pierwszej kolejności spotkać się z kierowcami, pracującymi w spółce, Radą Nadzorczą i nowo wybranym zarządem, bo chcę porozmawiać na temat przyszłości MPK. Chciałbym przedstawić jak ja widzę jego przyszłość i zderzyć tą wizję z planami nowego zarządu – mówił prezydent Ludomir Handzel i dodał: – Powinniśmy się otworzyć na Gminę Chełmiec, na uruchomienie dalszych linii, być może do Piwnicznej na przykład, albo nawet do Krakowa. Prezydent Handzel prosił kierowcom nowych autobusów, by jeździli ostrożnie i wozili pasażerów bezpiecznie.

/źródło: UM NS