Szkoła Pływania Aqua Chełmiec

Baseny i kąpieliska

Pływanie – gdzie się nauczyć i dlaczego warto

Uprawianie sportu jest niezwykle ważne dla zdrowia psychicznego i fizycznego człowieka oraz ma także pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Z tych dwóch powodów zarówno dorośli, jak i dzieci często uprawiają jakiś sport. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że jednym z lepszych wyborów na ulubioną aktywność fizyczną jest pływanie.

Dlaczego warto pływać?

Co sprawia, że pływanie to jeden z najlepszych dla nas sportów? Podczas pływania bowiem zmuszamy do pracy praktycznie wszystkie najważniejsze mięśnie naszego ciała. Co więcej, wzmacnianie mięśni podczas pływania nie idzie w parze, jak to często zdarza się w innych sportach, z takimi problemami jak obciążenia stawów lub kręgosłupa czy ścięgien. Pływanie ma nawet pozytywny wpływ na kręgosłup, ponieważ przebywanie w wodzie wzmacnia mięśnie podtrzymujące kręgosłup. Woda powoduje także rozluźnienie mięśni, przez co złapanie kontuzji podczas treningu na basenie jest mniej prawdopodobne, niż na boisku, a pływanie często pomaga w pozbyciu się uciążliwych skurczy. Oprócz tego, ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy oraz pojemności płuc. Często mówi się także związku między pływaniem, a dobrym samopoczuciem. Pływanie bowiem jest dobrym środkiem na uspokojenie się – miarowe, rytmiczne ruchy i relaksująca woda to idealne lekarstwo na zszargane nerwy.

Dla kogo są szkoły pływania?

Pływanie to sport dla każdego, a do szkół pływania może chodzić dosłownie każdy. Nie ma znaczenia, czy pływać nauczyć się chce dorosły, senior, dziecko, czy nawet niemowlak – szkoły pływania takie jak na przykład Aquachelmiec. Bez znaczenia pozostają także umiejętności. Każdy kto przyjdzie do szkoły Aquachelmiec może być pewny, że znajdzie się dla niego odpowiednia grupa lub instruktor. W Aquachelmiec uczą się zarówno 3 miesięczne niemowlaki jak i nieco strasi od nich dorośli oraz seniorzy, będący na różnym poziomie zaawansowania w pływaniu. Jest to możliwe dzięki oferowanie przez szkołę pływania nie zatłoczonych, niespersonalizowanych grup, a zajęć indywidualnych, zajęć dwuosobowych i 3-4 osobowych.

Wybór szkoły pływania ?

Podczas wyboru szkoły pływania należy przede wszystkim zwrócić uwagę na instruktorów przez nią oferowanych, ponieważ są oni przecież najważniejsi podczas nauki pływania. Muszą oni nie tylko być świetnymi pływakami i posiadać kursy i uprawnienia, ale także muszą być dobrymi pedagogami. Jest to absolutnie niezbędne, aby nauka przebiegała dla kursantów sprawnie i przyjemnie. Na przykład w szkole pływania Aquachelmiec instruktorzy dbają o to, aby kursanci czuli się z nimi pewnie i mieli do nich zaufanie, które jest niezbędne podczas kontaktu z jakąkolwiek, nawet basenową, wodą. Mają oni wiedzę pedagogiczną, przez co łatwiej nawiązują kontaktu z ludźmi, co usprawnia pracę z kursantami, a także duże doświadczenie w pływaniu. Warto także zwrócić uwagę na stan basenu, a którym odbywają się zajęcia pływania. On także jest istotny w procesie nauki – im bardziej komfortowo czujemy się w jakiejś przestrzeni, tym bardziej chłonni wiedzy jesteśmy.

Szkoła Pływania Aqua Chełmiec czynna codziennie od 6:00 do 22:00
Adres: Marcinkowicka 9a, Chełmiec 33-395