Cesarsko-Królewska Gospoda Galicyjska w Miasteczku Galicyjskim

Restauracja

Cesarsko-Królewska Gospoda Galicyjska mieści się w budynku będącym repliką karczmy żydowskiej z Orawki z przełomu XIX i XX wieku. Jest ona częścią Miasteczka Galicyjskiego – wizytówki Nowego Sącza. Wierny oryginałowi wygląd, wystrój wnętrz i panujący w nich klimat przenoszą do czasów, kiedy na rozstajach dróg, w każdej wsi i mieścinie czekała na złaknionych strawy i napitku mieszkańców oraz zmęczonych wędrowców gościnna karczma.
Wehikułem przeprowadzającym przez podróż smakami Galicji jest nasze menu, którego podstawą są receptury zaczerpnięte z kuchni grup etnicznych zamieszkujących nasz region w okresie panowania cesarza Franciszka Józefa I oraz dania wywodzące się z kuchni austriackiej, niemieckiej i węgierskiej – wszystko zaś harmonijnie połączone z elementami współczesnej sztuki kulinarnej.

Na naszych stołach znajdziecie więc Państwo specjały kuchni polskiej i regionalnej – królewski bulion, czerwony barszcz, biały żur, bigos galicyjski, kwaśnicę, ręcznie lepione pierogi, placki ziemniaczane, pstrąga, sandacza, wątróbkę czy tradycyjnego schabowego z kapustą i ziemniakami. Węgierskim akcentem będą palaczinta, m.in. hortobadzkie – jedno z najpopularniejszych dań tamtejszej kuchni, czyli naleśniki z ostrym, mięsnym gulaszem.
Ponadto wśród aromatycznych mięsiw znajdą Państwo pieczoną jagnięcinę, wyborne polędwiczki, kaczkę czy golonkę. Na uwagę zasługuje Stek Jaśnie Pana, przyrządzony z ulubionego mięsa cesarza Franciszka Józefa I – wołowiny. Za czasów „dobrego cysorza”, jak nazywano monarchę w Galicji, wołowina awansowała do głównej potrawy kuchni wiedeńskiej, a przysmaki dla władcy sprowadzano aż z Węgier.

Uzupełnieniem dla mięsnych specjałów jest szeroki wybór dodatków w postaci warzyw, kasz, ryżu czy znakomitych świeżych sałat. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, skomponowaliśmy również smakowite i zdrowe zestawy dla najmłodszych. Doskonałym zwieńczeniem obfitego posiłku będzie natomiast jeden z naszych cesarskich deserów – serwowany w Karczmie Galicyjskiej lub w C.K. Kawiarni Galicyjskiej zlokalizowanej w budynku ratusza.

GODZINY OTWARCIA RESTAURACJI W NOWYM SĄCZU :
Od niedzieli do czwartku: 10:00 – 22:00
piątek, sobota : 10:00 – 23:00
(ostatnie zamówienie przyjmujemy na pół godziny przed zamknięciem kuchni
w Wielki Czwartek 18 IV do 22:00
w dni Świąteczne od 19 IV do 22 IV do 20:00

Gospoda Galicyjska to także miejsce, gdzie zorganizujecie wesele marzeń! Niepowtarzalny klimat zachwyci Was i Waszych Gości!