O Sądeckich Wodociągach, prezydencie i budowie stadionu Sandecji podczas sejmowej debaty

Opublikowano 10 listopada 2017 przez
O Sądeckich Wodociągach, prezydencie i budowie stadionu Sandecji podczas sejmowej debaty

Poseł Marek Sowa z Nowoczesnej podczas wczorajszego wystąpienia w sejmie mówił o planach Polskiego Funduszu Rozwoju dotyczących zakupu udziałów Sądeckich Wodociągów.

– Przedstawiciel Polskiego Funduszu Rozwoju zadeklarował kupno ponad 20% Wodociągów Sądeckich za kwotę 38 mln. zł. Po to aby prezydent, nieudacznik z Nowego Sącza, pisowski kandydat, wspierany przez pana prezesa mógł za te środki wybudować stadion Sandecji – grzmiał z trybuny sejmowej poseł Marek Sowa.

Poseł Sowa zaapelował aby udzielono miastu dotacji na budowę stadionu Sandecji – Szanowni Państwo nie róbcie cyrku z Polskiego Funduszu Rozwoju w realizacji strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Udzielcie dotacji 40 mln. zł na budowę stadionu Sandecji. Tak przynajmniej będzie uczciwiej.

Całe wystąpienie posła Marka Sowa do zobaczenia na stronie: https://videosejm.pl/video/26911-posel-marek-sowa-wystapienie-z-dnia-09-listopada-2017-roku-3 

Przypomnijmy – 30 października Rada Miasta Nowego Sącza na nadzwyczajnej sesji wyraziła zgodę na zbycie części udziałów w spółce Sądeckie Wodociągi. Uchwała, której wniosek złożył prezydent Ryszard Nowak, została przyjęta większością głosów.

/źródło: videosejm.pl