Przejdź do treści


Nowy Sącz: Zuchwały złodziej w rękach Policji

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Już po niespełna dwóch godzinach od kradzieży, policyjni wywiadowcy zatrzymali złodzieja, który nie tylko okradł sklep, ale również jego pracowników. Funkcjonariusze zarzucili mu też popełnienie innego przestępstwa.
Do zdarzenia doszło 6 marca, po godzinie 18.00 na terenie jednego ze sklepów przy ulicy Jagiellońskiej. Policjanci, którzy przybyli na miejsce obejrzeli zapis monitoringu, na którym widać, jak młody mężczyzna wchodzi na zaplecze. Z późniejszych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że z szafek i torebek pracownic sklepu ukradł łącznie około 2 tys. złotych. Policjanci natychmiast zaczęli sprawdzać okoliczny teren i po niespełna dwóch godzinach, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi na przystanku przy ulicy Paderewskiego.
W trakcie zatrzymania, 27-latek był agresywny i wulgarny. Policjanci oprócz 1200 złotych (część zdążył już wydać) ujawnili przy nim także alkohol, papierosy i ponad setkę zapalniczek. Funkcjonariusze ustalili jednak, że była to część towaru, którą wyniósł ze sklepu w centrum miasta. W efekcie kradzieży właściciel poniósł straty na blisko 2 tys. złotych, a zuchwały złodziej wyniósł ze sklepu nie tylko 200 zapalniczek i gumy do żucia o wartości przekraczającej 500 zł, ale również alkohol i kawę. Przywłaszczył sobie również pieniądze pracownic, ich dowody osobiste i inne dokumenty, które znalazł w torebkach i szafkach.
Ponadto, w toku prowadzonych w tej sprawie czynności, policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili również, że 1 marca 27-latek ukradł telefon komórkowy z terenu jednego z sądeckich salonów telefonii komórkowej.
Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw kradzieży, w tym dokumentów, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali znaczną część pieniędzy i skradzionego towaru.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu