Nowy Sącz. Złodziej samochodu wpadł przez niedopałek

Opublikowano 3 stycznia 2022 przez
Nowy Sącz. Złodziej samochodu wpadł przez niedopałek
fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci odzyskali skradzione Audi. Złodziej wpadł, ponieważ zwrócił uwagę policjantów, wyrzucając niedopałek papierosa przez okno. Później okazało się, że w kradzionym samochodzie wiózł narkotyki.

29 grudnia około południa na osiedlu Szujskiego w Nowym Sączu, policjanci podjęli interwencje wobec kierującego samochodem marki Audi, który wyrzucił przez okno niedopałek papierosa.

– Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnej bazie, wyszło na jaw, że samochód, którym poruszał się 32-letni sądeczanin, został skradziony wraz z dowodem rejestracyjnym w nocy 15 listopada z jednej z posesji w gminie Korzenna. – Informuje kom. Justyna Basiaga rzecznik prasowy sądeckiej policji.

To jednak nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się 32-letni sądeczanin, ponieważ w samochodzie policjanci znaleźli również marihuanę i amfetaminę. Po nocy spędzonej w policyjnej celi mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży samochodu i dokumentu oraz posiadania narkotyków w warunkach recydywy. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia. Skradziony samochód, który odzyskali policjanci, trafił już do swojego właściciela.