Przejdź do treści


Nowy Sącz. Złodziej samochodu wpadł przez niedopałek

Srebrny samochód z otwartą maską, przy nim umundurowany policjant, obok oznakowany radiowóz

Sądeccy policjanci odzyskali skradzione Audi. Złodziej wpadł, ponieważ zwrócił uwagę policjantów, wyrzucając niedopałek papierosa przez okno. Później okazało się, że w kradzionym samochodzie wiózł narkotyki.

29 grudnia około południa na osiedlu Szujskiego w Nowym Sączu, policjanci podjęli interwencje wobec kierującego samochodem marki Audi, który wyrzucił przez okno niedopałek papierosa.

– Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnej bazie, wyszło na jaw, że samochód, którym poruszał się 32-letni sądeczanin, został skradziony wraz z dowodem rejestracyjnym w nocy 15 listopada z jednej z posesji w gminie Korzenna. – Informuje kom. Justyna Basiaga rzecznik prasowy sądeckiej policji.

To jednak nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się 32-letni sądeczanin, ponieważ w samochodzie policjanci znaleźli również marihuanę i amfetaminę. Po nocy spędzonej w policyjnej celi mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży samochodu i dokumentu oraz posiadania narkotyków w warunkach recydywy. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia. Skradziony samochód, który odzyskali policjanci, trafił już do swojego właściciela.