Przejdź do treści


Nowy Sącz: Złodziej rowerów i paser w rękach policjantów

Sądeccy policjanci zatrzymali złodzieja, który przywłaszczył sobie rower o wartości ponad dwóch tysięcy złotych. Policjanci ustalili ponadto, że mężczyzna wcześniej ukradł jeszcze 7 innych rowerów. Zatrzymali też pasera i odzyskali skradzione mienie.
Do kradzieży doszło 22 marca na osiedlu Millenium, natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia sądeccy policjanci zaczęli sprawdzać okoliczny teren. Już po niespełna 30 minutach w rejonie ulicy Sienkiewicza funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który prowadził rower odpowiadający opisowi. Mężczyzna prowadzący rower na widok policjantów zaczął uciekać w kierunku ulicy Asnyka. Pościg zakończył się sukcesem – 50-latek, który miał w organiźmie 2,5 promila alkoholu został zatrzymany, a skradziony przez niego rower wrócił do właściciela.
Policjanci ustalili ponadto, że mężczyzna ukradł jeszcze 7 innych rowerów. Zebrany materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie Sądeczaninowi łącznie ośmiu zarzutów kradzieży rowerów.
Zarzut nabycia rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego usłyszał także – 46-letni paser. Gdy policjanci przeszukali jego mieszanie ujawnili również 6 innych rowerów pochodzących z kradzieży (w tym jeden nabyty od podejrzanego 50-latka).
Obu mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto obaj przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze.
Z związku z zabezpieczeniem pięciu rowerów pochodzących z kradzieży, co do których dokładny okres kradzieży oraz właściciele są ustalani, policjanci zwracają się do osób, którym rower skradziono, o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej Policji, pod nr tel.18) 442 46 67, celem rozpoznania swojej własności.