Przejdź do treści


Nowy Sącz. Złodziej recydywista w rękach policjantów

Kajdanki założone na dłoniach zatrzymanego - zdjęcie ilustracyjne KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci zatrzymali złodzieja, który od trzech miesięcy okradał sklepy i prywatne posesje na terenie Nowego Sącza i sąsiednich miejscowości. 32-latek następne trzy miesiące spędzi w areszcie.

W okresie od października do stycznia policjanci prowadzili kilkanaście spraw dotyczących kradzieży w drogeriach, dyskontach i marketach zlokalizowanych na terenie Nowego Sącza oraz kilku pobliskich miejscowości. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili, że za kradzież odpowiada 32-letni sądeczanin. Łupem złodzieja padał drobny sprzęt elektroniczny, perfumy, odzież, słodycze i alkohol – 32 latek ukradł łącznie 56 butelek markowych trunków i 110 bombonierek. Mężczyzna ukradł również rowery górskie oraz kilka kompletów felg aluminiowych z oponami.

Złodziej recydywista naraził poszkodowanych na straty w wysokości blisko 45 tys. złotych, a z przestępczej działalności uczynił sobie stałe źródło dochodu. Część skradzionego mienia została już odzyskana przez policjantów i przekazana z powrotem do prawowitych właścicieli. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów dotyczących 28 przestępstw. Wśród nich znalazły się kradzieże z włamaniem, kradzież rozbójnicza oraz posiadanie narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia, jednak z uwagi na fakt, że sądeczanin popełnił je w warunkach recydywy, sąd może orzec wyższy wymiar kary.