Nowy Sącz. Złodziej-pseudograficiarz usłyszał blisko 40 zarzutów

Opublikowano 5 lipca 2021 przez
Nowy Sącz. Złodziej-pseudograficiarz usłyszał blisko 40 zarzutów
Fot. KMP Nowy Sącz

Na przełomie roku, dwóch młodych mężczyzn okradało puszki z datkami przeznaczonymi na wsparcie jednej z fundacji. Złodzieje zostali wówczas ustaleni i zatrzymani przez sądeckich policjantów. W toku dochodzenia młodszemu ze sprawców funkcjonariusze udowodnili popełnienie 36 innych przestępstw dotyczących uszkodzenia mienia.

O zatrzymaniu sprawców trzech kradzieży z włamaniem do puszek z datkami informowaliśmy na początku roku (Kradli puszki z datkami. Złodziejski duet nie pozostanie bezkarny http://nowy-sacz.policja.gov.pl/kn/aktualnosci/6621,Kradli-puszki-z-datkami-Zlodziejski-duet-nie-pozostanie-bezkarny.html ). Młodzi mieszkańcy Nowego Sącza w Sylwestra oraz 4 i 5 stycznia br., wykorzystując nieuwagę ekspedientów, z trzech sklepów na terenie miasta zabrali puszki z pieniędzmi, po czym rozerwali zabezpieczenia i zabrali gotówkę, która była w środku. Łącznie było to ponad 3 tys. złotych.

Mimo, że złodzieje usłyszeli zarzuty, sądeccy policjanci w dalszym ciągu prowadzili czynności, ponieważ ustalili wówczas, że 18-latek pod koniec ubiegłego roku uszkodził kilkanaście elewacji budynków w centrum Nowego Sącza poprzez namalowanie na ich farbą w sprayu swojego tagu, czyli graficiarskiego podpisu. Ich praca dochodzeniowo-śledcza pozwoliła na zebranie obszernego materiału dowodowego, na podstawie którego młody mężczyzna usłyszał 36 zarzutów uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia, ale dla 18-latka kara może być wyższa z uwagi na to, że przestępstwa popełnił w krótkich odstępach

/źródło: KMP Nowy Sącz