Przejdź do treści


Nowy Sącz. Złodziej płyt winylowych zatrzymany przez policję

Fot. KMP Nowy Sącz

Do 5 lat więzienia grozi 40-letniemu mężczyźnie, który okradał sklepy na terenie Nowego Sącza. Jego łupem padły przedmioty o wartości ponad 9 tys. zł. W większości były to płyty winylowe.

6 czerwca policjanci patrolujący ulice Nowego Sącza zwrócili uwagę na mężczyznę, który pośpiesznym krokiem wyszedł z jednej z galerii handlowych, a gdy zauważył policjantów, zaczął uciekać. Zachowanie mężczyzny zwróciło uwagę mundurowych i postanowili to sprawdzić. Po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. W trakcie interwencji w reklamówce, którą miał przy sobie odnaleźli 11 płyt winylowych wartości ponad 1300 zł. Z uwagi na to, że mężczyzna nie posiadał dowodu ich zakupu, policjanci udali się do sklepu, z którego pochodziły. Jak się okazało, płyty winylowe zostały skradzione kilkanaście minut wcześniej. 40-letni sądeczanin został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna także kilka dni wcześniej z tego samego sklepu ukradł 44 takie płyty muzyczne o wartości blisko 6 tys. zł.

Policjanci udowodnili 40-latkowi także inne kradzieże sklepowe, których dopuścił się w maju na terenie Nowego Sącza. Mężczyzna ze sklepów wynosił głównie alkohol i papierosy, ale połasił się także na markowe perfumy i torebki damskie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał pięć zarzutów kradzieży mienia na łączną kwotę ponad 9 tys. zł. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.