Przejdź do treści


Nowy Sącz: Złodziej odzieży złapany na gorącym uczynku

21-letni sądeczanin ukradł dwie kurtki i sportowe spodnie o wartości około 760 złotych z jednej z galerii handlowych. Szybko jednak został zatrzymany przez Policje i usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Jak przekazała naszemu portalowi asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – 3 października w godzinach wieczornych policyjni wywiadowcy patrolując rejon ulicy Lwowskiej zauważyli dwóch nerwowo zachowujących się mężczyzn, którzy na ich widok szybko się rozdzielili. Funkcjonariusze natychmiast zawrócili i wylegitymowali 19-latka, a drugiego z mężczyzn, który oddalił się z miejsca zaczęli szukać po mieście. Zatrzymali go na przystanku przy ulicy Jagiellońskiej. 21-latek miał na plecach plecak, w którym znajdowały się dwie nowe kurtki i sportowe spodnie z metkami. Ponieważ istniało podejrzenie, że odzież została skradziona, policjanci udali się z młodym mężczyzną do jednej z galerii handlowych, skąd jak się okazało pochodził skradziony towar.
Dzięki czujności policjantów skradziona odzież wróciła na półkę sklepu a 21-letni sądeczanin usłyszał zarzut kradzieży. Funkcjonariusze ustalili także że jego 19-letni kolega nie brał udziału w tej kradzieży.