Przejdź do treści


Nowy Sącz: Zderzenie policyjnego motocykla z samochodem osobowym na Al. Wolności

fot. materiały własne

Policjant został poszkodowany i przewieziony do sądeckiego szpitala po tym jak na Alejach Wolności w Nowym Sączu kierowany przez niego motocykl zderzyła się z samochodem osobowym.

Do zdarzenia doszło dzisiaj 19 czerwca około godz. 11:30. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca samochodu osobowego wjeżdżając na skrzyżowanie od ul. Żeromskiego w Nowym Sączu wymusił pierwszeństwo na motocykliście i doprowadził do zdarzenia.

Na Alejach Wolności i Batorego w Nowym Sączu często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, które w najlepszym razie mogą skończyć się na nieporozumieniu. Przyczyną jest niewystarczająca znajomość przepisów, poniższa sytuacja obrazuje problem:

Skrzyzowanie, pierszeństwo

Pojazd B (niebieski) porusza się drogą z pierwszeństwem. Wjeżdża na skrzyżowanie i zamierza zawrócić. Widząc nadjeżdżające pojazdy z przeciwka (czerwony i żółty) ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa. Po ustąpieniu pierwszeństwa tym pojazdom, kontynuuje manewr zawracania, przy czym nie ustępuje pierwszeństwa pojazdowi A (zielony), który znajduje się na drodze podporządkowanej i obowiązuje go znak A-7 “ustąp pierwszeństwa”. Bardzo ważne jest aby kierujący pojazdem B miał cały czas włączony kierunkowskaz sygnalizujący zamiar zawracania. W takiej sytuacji pojazd B (niebieski) nie ma żadnego obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi A (zielony).