Przejdź do treści


Nowy Sącz. Zderzenie dwóch samochodów na ul. Nawojowskiej

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Nawojowskiej - fot. KM PSP Nowy Sącz

W środę 16 lutego tuż przed godziną 11 na ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu doszło do zderzenia dwóch samochodów. Na miejscu działania prowadziły zastępy Straży Pożarnej z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz Pogotowie Ratunkowe.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe tj. Renault Escape i Skoda Superb. Renault uderzył w bok pojazdu Skoda. Samochodami podróżowało łącznie sześć osób w tym dzieci. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostało dwie osoby, które znajdowały się pod opieką obecnych na miejscu zdarzenia ratowników medycznych. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili swoje pojazdy o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży. – Relacjonują sądeccy strażacy.

Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania z ul. Krętą, przy kościele Matki Boskiej Bolesnej w Nowym Sączu. Uszkodzone samochody całkowicie blokowały ruch na ul. Nawojowskiej. Dwie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala. Do szpitala na badania przewiezione zostały również dzieci wraz z ojcem w roli opiekuna. Na miejscu czynności dochodzeniowe prowadzili sądeccy Policjanci. Utrudnienia na drodze krajowej nr 75 trwały ponad godzinę.

/źródło: KMPSP Nowy Sącz