Przejdź do treści


Nowy Sącz: Zatrzymany przez policjantów odpowie za szereg kradzieży

Sądeccy policjanci rozliczyli z przestępczej działalności seryjnego włamywacza, który kilkakrotnie wynosił z różnych budynków przedmioty o łącznej wartości ponad 9 tysięcy złotych. Dwa miesiące od ostatniej kradzieży trafił w ręce funkcjonariuszy i usłyszał zarzuty.

Efektem intensywnej pracy operacyjnej sądeckich policjantów jest zatrzymanie 32-letniego mężczyzny, który w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy dwukrotnie włamał się do nowo wybudowanego budynku, a także klubu sportowego. Ponadto w jednym z supermarketów wyłamał urządzenie zabezpieczające w którym znajdował się telefon komórkowy.

Policjanci ustalili, że za pierwszym razem Sądeczanin wyniósł cztery grzejniki warte 1200 złotych, pompę wartą 1500 złotych oraz siłownik służący do otwierania drzwi garażowych. Kolejno, z tego samego budynku, ukradł narzędzia m.in. szlifierkę kątową, wiertarkę udarową i wkrętarkę o łącznej wartości 3700 złotych.

Innym razem, 32-latek włamał się do budynku jednego z klubów sportowych, skąd wyniósł ubrania, elektronarzędzia i sprzęt muzyczny, powodując straty w wysokości blisko 1500 złotych.

Na miejsce ostatniej z kradzieży, mężczyzna wybrał jeden z sądeckich hipermarketów, gdzie wyłamał urządzenie zabezpieczające i ukradł znajdujący się w nim telefon o wartości 600 złotych.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów z art. 279 par. 1 kodeksu karnego (kradzież z włamaniem). W związku z tym, że 32-latek dopuścił się tych przestępstw w krótkich odstępach czasu i z wykorzystaniem takiej samej sposobności grozi mu wyższy (niż 10 lat) wymiar kary.

Zdjęcie ilustracyjne/ KMP