Przejdź do treści


Nowy Sącz: Zatrzymani za posiadanie marihuany

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Po raz kolejny policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w trakcie patrolowania ulic miasta Nowego Sącza zatrzymali trzy osoby za posiadanie środków odurzających.

Jak przekazała portalowi Nowy Sącz Info mł. asp. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej Policji – 7 grudnia br. policjanci z Ogniwa Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu podczas patrolowania ulic miasta Nowego Sącza zatrzymali trzech mężczyzn za posiadanie narkotyków. Około godz. 20:00 na osiedlu Gołąbkowice zatrzymali 21-letniego mieszkańca Nowego Sącza, który posiadał przy sobie susz roślinny. Po sprawdzeniu narkotesterem substancji okazało się, że jest to marihuana w ilości 0,84 grama. Godzinę później na ul. Kamiennej w Nowym Sączu u dwóch Sądeczan w wieku 20 i 29 lat ujawnili marihuanę w ilości około 8 gram oraz 4 gramy białego proszku, prawdopodobnie tzw. dopalaczy. Ujawnione substancje zostały zabezpieczone i przesłane do badań, a mężczyźni trafili do policyjnej celi.

Do kolejnego wykrycia środków odurzających doszło w miniony weekend – Sądeccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie marihuanę. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

W piątek tj. 9 grudnia br. z Ogniwa Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu na podstawie działań operacyjnych na terenie miasta Nowego Sącza zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie narkotyków. 18-letni mieszkaniec Nowego Sącza oraz 29-letni mieszkaniec Paszyna posiadali przy sobie susz roślinny. Po zbadaniu narkotesterem zabezpieczonych substancji okazało się, ze jest to marihuana.

Natomiast w sobotę około godz. 8:00 w miejscowości Podegrodzie starosądeccy policjanci ujawnili u 18-letniego mieszkańca tej miejscowości 2,48 grama marihuany. 18-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu