Przejdź do treści

Nowy Sącz. Zarzuty i areszt za napaść na młodego mężczyznę

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Do 10 lat więzienia grozi 24-letniemu mieszkańcowi powiatu nowosądeckiego, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej z użyciem noża. Decyzją sądu podejrzany trafił już za kraty.

23 kwietnia br. około godz. 18, w rejonie ulicy Piątkowskiej w Nowym Sączu młody mężczyzna zaczepił 22-latka, a następnie przewrócił go i kłuł nożem sprężynowym. Podczas szarpaniny z kieszeni pokrzywdzonego wypadł smartfon oraz portfel. Sprawca pospiesznie zabrał urządzenie, dokumenty oraz kartę bankomatową i odszedł z miejsca zdarzenia – relacjonuje podkom. Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Pokrzywdzony poszedł za sprawcą, by ten oddał mu jego własność. – W kwestii dokumentów agresor ustąpił, ale z telefonu nie zamierzał rezygnować. W pobliżu jednej z posesji ponownie zaatakował i używając noża, ranił swoją ofiarę, jednocześnie grożąc by nie zgłaszała sprawy na Policję. Widząc szarpaninę, osoba postronna udzieliła pomocy pokrzywdzonemu, a po chwili na miejsce przybył patrol Policji, który zatrzymał agresywnego mężczyznę. – informuje Oficer Prasowy Sądeckiej Policji.

Na podstawie materiałów zgromadzonych przez policjantów 24-latek usłyszał trzy zarzuty – zarzut kradzieży rozbójniczej, spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz używania przemocy i gróźb w celu wywarcia wpływu na pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat więzienia. 24-latek na wyrok poczeka za kratami, gdyż decyzją Sądu został aresztowany na 3 miesiące.

/źródło: KMP Nowy Sącz