Przejdź do treści


Nowy Sącz: Z nielegalnego handlu tytoniem uczyniła stałe źródło dochodu

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Sądeccy policjanci przedstawili zarzuty kobiecie, która handlowała nielegalnym tytoniem, czym naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości 154 tysięcy złotych.

Jak informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – W toku realizowanych czynności funkcjonariusze walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że jedna z mieszkanek Nowego Sącza nabywa, przechowuje w swoim domu, a następnie sprzedaje wyroby akcyzowe w postaci krajanki tytoniu. W miejscu zamieszkania kobiety policjanci ujawnili i zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz worki strunowe, w których znajdowało się ponad 30 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej, który uszczupliłby dochody skarbu państwa o blisko 31 tysięcy złotych.

Dodatkowo policjanci ustalili, że sądeczanka w okresie od lipca do grudnia ubiegłego roku, co miesiąc nabywała po około 20 kg krajanki tytoniu, a następnie sprzedawała go swoim klientom na terenie Nowego Sącza i okolic. Kobieta w tym czasie sprzedała około 120 kilogramów tytoniu, czym naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 123 tysięcy złotych.

Zabezpieczony tytoń - foto. KMP Nowy Sącz

10 stycznia br. sądeczanka usłyszała zarzuty z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego (nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego). Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze.

/źródło: KMP Nowy Sącz